Rozhovor pro Český rozhlas Ostrava

Můj první rozhovor do rádia - Český rozhlas Ostrava, paní Iva Havlíčková.

Žena a květina 

 

Háčkuji květiny už druhým rokem a mým hlavním cílem je: dělat ženy krásné, sebevědomé a aby se měly rády takové jaké jsou. Bez výčitek, že nejsou dokonalé nebo aby se pořád srovnávaly s jinými ženami.

A nikdy by mě nenapadlo, že se mi vyskytne příležitost dělat rozhovor pro český rozhlas. Když mě paní Iva kontaktovala, tak můj první našeptávač říkal: "Řekni ne, nemáš na to. Schovej se do ulity doma." Ale hned jsem ho utišila a byla jsem nadšená, že mi paní Iva zavolala a že můžu předat trochu povědomí o své značce a mé vizi.

5052AD14-CF03-439C-ADB2-12A926D27347

Povídaly jsme si o mých začátcích a jak jsem se vůbec k háčkování květin dostala, jak je to složité a co za tím stojí práce a úsilí.

Menší útržek z rozhovoru:

Iva Havlíčková - Český rozhlas Ostrava

Pavlína Hejzlarová - Háčkování PP

 

→ Jak jste se k háčkování dostala?

"Na rodičovské dovolené druhé jsem se přestěhovala vlastně tady do Opavy bez rodiny a přátel, takže jsem nevěděla, co mám dělat. A tvůrčí věci mě doprovázely celý život, protože moje mamka taky dělala tvůrčí věci. Řekla jsem si, že bych pro děti chtěla třeba uháčkovat deku.

No a ty velké věci mě moc nebavily, jsem totiž detailista a nemám ráda velké plochy. A tohle mě inspirovalo z Japonska, protože tam jsou tyto malé kvítka. Tak jsem se do toho zabrala a začala jsem to sama nějak rozkouskovávat, jak se to dělá."

 

→ Vy jste se vrhla na háčkování květinových šperků, květinek, náušnice, brože, čelenky, no všechno možné, čím se žena / dívka / kdokoli může ozdobit.

"Ano, já jsem si hlavně říkala pro radost ženám, protože květinu má každá ráda a hlavně to sebevědomí žen podpořit. Pro ten úsměv a pro radost."

 

Pokud vás rozhovor zaujal, tak si ho můžete celý poslechnout zde:

POSLECHNOUT ROZHOVOR

 

Moc děkuji za tuto příležitost, protože je to pro mě zase další velký krok dopředu a těším se na další nové spolupráce a možnosti.

 

Nezapomínejte, že i vaše sny se můžou plnit, jen jim musíte věřit a jít za nimi.

IMG_7389

Zpět do obchodu